• Description slide 5

  • Description slide 6

Tartalomjegyzék

Sztárstaféta Szarvas József  2011 április-1

Interjú  Szarvas Józseffel

Előző számunkban Rudolf Péter azt kérdezte Szarvas Józseftől, idén mit tervez a Pajtában?

Galériát és kávézót!

Azt hittem volna, pajtába lovak valók.

Vagy tehenek. De nekem egyik sincs! Ellenben a portámon a Kultúr Pajtában 5 éve vissza-vissza térő képzőművész barátaim munkáiból nyílik júniusban állandó kiállítás. Nyáron sokféle kulturális esemény helyszíne lesz a viszáki „Galéria 46”.

Akkor Ön most egy idegenforgalmi látványosság?

Annak idején, mikor megvettem ezt a házat az Örségben, Kaszás Attila barátommal rengeteget ötleteltünk. Ő a felvidéki Zsigárdért akart tenni, én az őrségi Viszákért. Ő elment. Szégyelltem volna, ha nem folytatom a munkát. Ma Viszák és Zsigárd testvér közösség.

Tartja a kapcsolatot Attila családjával?

Persze! Látjuk őket időről-időre. Jancsika idén iskolába megy, a kicsi óvodás. Az alapítvány, amely Attila nevét viseli, jól működik, szerencsére. Pótolni nem tudjuk a családnak az apjukat, de az természetes, hogy ránk, a barátokra mindig számíthatnak.

A viszáki „Tündérkert” ötlete is közös volt Attilával?

Őshonos gyümölcshagyatékunkat szeretnénk megőrizni, ebből lett a viszáki tündérkert. Elmentjük valamennyi viszáki gyümölcsfát, úgy, hogy minden növénynek saját viszáki gyermek gondnoka van. Minden esztendőben annyi fát mentünk a Tündérkertbe, ahány gyermek előző esztendőben a faluban született. Álmaink nagyok: a kertbe kemencét építünk, hagyaték értékű szakácskönyvet írunk, stb.

Szerintem a viszákiak nagyon örülnek, hogy Ön költözött a falujukba. De bírják az Ön tempóját?

Még nem kergettek el.

Említette a szakácskönyvet. A viszáki receptek között a Szarvas féle finomságok is szerepelni fognak?

A szakácskönyv csak munkacím, mert receptek mellett írunk sok egyéb, viszáki kulturális hagyatékról is..

Pedig messze földön híres a főztje, azok a receptek is megérnének egy kötetet lassan!

Ha az a néhány ember, aki evett belőle nagy utazó, akkor talán.

Az mit jelent?

Bátran, kreatívan főzök. Szerencsés esetben meg tudom ismételni a jól sikerülteket.

Minden hétvégén főz?

Azért ezt nem állítanám.

Specialitása is van?

Igen, amire azt mondják „Jajj de finom”.

A konyhaművészetét az egykori profi hentessegéd tudása is gazdagítja?

Fenni még igen jól tudok, ezzel a késsel húst szeletelni nagyon, de megbökni a disznót már nem merem.

Szarvas József kérdezi Rátóti Zoltántól, áll-e már a templom?

 

Ki van jelen?

Oldalainkat 74 vendég és 0 tag böngészi

Elérhetőség és honlapunkról